П`ятниця
19.10.2018
10:02
Категорії розділу
Люди , які прославили район. [12]
Творча сторінка [4]
Сторінки історії [10]
Тельманівщина - наш край [13]
Природа нашого краю [5]
КОЗАЦЬКОМУ РОДУ НЕМА ПЕРЕВОДУ [4]
ДУХОВНІ ДЖЕРЕЛА [2]
З ПОПЕЛУ ЗАБУТТЯ [3]
БАТЬКІВСЬКА КРИНИЦЯ [1]
Селища та села району [12]
Дізнайся більше з ... [6]
ЕКСПЕДИЦІЯ "МІСТА ТА СЕЛА ДОНЕЧЧИНИ" [3]
Музеї [3]
сайтиТельманівщини
 • Тельманівська держадміністрація
 • Методичний сайт Ольги Пилипчук
 • Сайт вчителя інформатики
 • Тельманівський УВК
 • Михайлівська школа
 • Хомутовський степ
 • Староласпинська школа
 • $$$ для web-мастеров
 • Форма входу
  Пошук
  ...

  Украинская Баннерная Сеть
  Погода
  Погода в Украине Погода в Украине
  Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0


  Праздники Украины

  ТЕЛЬМАНІВЩИНА - мій рідний край!!!

  Каталог статей

  Головна » Статті » Люди , які прославили район.

  Душка Володимир Георгійович
  Душка Володимир Георгійович - партизан підпільник, фронтовик. Делегат першого республіканського з’їзду вчителів України, нагороджений знаком „Відмінник народної освіти УРСР”. Трудовий стаж 60 років. Більше 50 займається краєзнавством, член авторського колективу тому „Історія міст і сел Українськой РСР Донецкая область”. Більше 200 інформацій, публікацій опубліковано в районній, молдавській, білоруській, грецькій та інших газетах. Автор п’яти книг про історію Тельманівського району.
  Нар. 13.06.1924р. на Вінниччині. Сім’я переїхала в с.Ласпу Старо –Каранського ( тепер Тельманівського) району на рідну батьківську землю. Війна не дала можливості завершити навчання в школі. В 1941 – 1943рр. Знаходився на окупованій території, брав участь в підпільній роботі. З 1943 р – на фронті. Двічі був поранений. Середню освіту завершив після війни.
  Закінчив Ворошиловградський учит. інститут ( 1953), пізніше - Сталінський педінститут( 1957). Працював у Волноваському дитячому будинку вихователем, завучем, директором; директором Старогнатівської школи. Десять років був на партроботі, і знову директором - тепер Тельманівської школи. Останні 17 років викладав фізику в Шевченківській школі.
  Краєзнавством займається уже 50 років. Працював в архівах Донецька, Маріуполя, Ростова – на – Дону, Таганрога, записував спогади земляків. Його нариси друкувалися у місцевій газ. „Путь Октября”, в деяких грецьких, молдавських, білоруських газетах. А потім з’явилися три авторські книги. Його розповіді – про історію Тельманівського р-ну, про земляків – учасників війни та тих, хто працював в тилу. На сторінках його книг згадується більше 300 імен земляків. Краєзнавець збирає матеріал про спортивний рух на Тельмановщині, адже з цього невеликого району вийшли олімпійські чемпіони, 30 майстрів спорту, заслужені тренери. Завершив роботу над книгою „Село над Кальмиусом”.
  Нагороджений орденами Богдана Хмельницького, Вітчизняної війни І ст., „За мужність” ІІІ ст., медалями. Має звання „Відмінник народної освіти”.
  Основні друковані праці:
  1. От старины глубокой до наших дней: Очерки истории Тельмановского района Донецкой области.- ч.1 – Донецк: ТОВ «Алан», 1999. – 178 с.;
  Часть 2. – Донецк : ТОВ «Алан», 2000. – 168с. 2.
  Помним войну: Очерки, воспоминания, стихи ( Сост. В.Г. Душка – Донецк: ТОВ «Алан», 2001 – 176 с. : ил.
  Категорія: Люди , які прославили район. | Додав: NoraLiana (28.02.2010)
  Переглядів: 719 | Рейтинг: 0.0/0
  Всього коментарів: 0
  Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
  [ Реєстрація | Вхід ]